Neden Biz?

Kids World Anaokulu’nu Seçme Nedenleri

Batıkent Kreş olarak bütün çocuklarımıza güven vererek, sevildiklerini ve onların farkına vardığımızı, onlara bizim için değerli olduklarını, her türlü sorunlarında yanlarında ve bütün gelişimlerinde destek olduğumuzu hissettiriyoruz. Çocuklarımıza iyi birer örnek olmaya çalışarak kendilerine ve çevrelerine saygılı olmayı öğretiyoruz. Özgür düşünce sistemini aşılayarak farklı düşünmelerine saygı duyduğumuzu gösteriyoruz. Bizlere bağımlı olmadan fakat bizimle iletişim kurabileceklerini anlatıyoruz. Psikolojik gelişimlerini yakından takip ederek, kişisel, duygusal ve sosyal gelişimlerini daha iyi izleyebiliyoruz. Problemler büyümeden yani daha soru işareti halindeyken önleyici danışmanlık sistemi ile çözmeye çalışıyoruz. Batıkent Kreş te gelişim testi uygulamaları ile çocuklarımızın farklı alanlardaki gelişimlerini değerlendirilerek gerekli olan terapi ya da eğitime yönlendirilmektedir. Aileler ile sistematik bir şekilde görüşmeler yaparak paylaşımlarda bulunuyoruz. Batıkent Kreş olarak bütün eğitimlerimiz, beyin temelli öğretim modeline göre verilmektedir. Bütün bunları uygulamaktaki amacımız ise, çocuklarımızın yeteneklerinin bilincine varmalarına yardımcı olmak, kendine güvenen bireyler yetiştirmek, paylaşımcı, sosyal, insanlara ve doğaya duyarlı olmalarını sağlamak, yaratıcı, pratik, meraklı, yaratıcı ve sevecen bireyler yetiştirmektir. Aylık ve dönemsel olarak raporlar hazırlanıp ailelere sunularak, çocuklarımızın gelişimleri hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanmaktadır. Uygulanan eğitim ve öğretim etkinliklerinde çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerinin gelişmesine yardımcı veya aracı olmak, farklı düşünce ve bakış açılarını geliştirmek için çalışmalar yapmak önceliğimizdir. Her bir çocuğumuz bizim için birer bireydir. Kendi yeteneklerinin farkına varmalarını sağlayarak neler yapabileceklerini göstermek hedefimizdir. Daha öncede söylediğimiz gibi sizin çocuklarınız aynı zamanda bizim de çocuklarımızdır. Onlar için en iyisini, en güzelini, en kalitelisini ve en başarılı sistemi uygulamak bizim için çok büyük önem taşımaktadır. Topluma faydalı, kendilerine, ailelerine ve çevrelerine saygılı ve duyarlı olmalarını sağlamak, hayvan sevgisini aşılamak amaçlarımız arasındadır. Çocuklarımız için uyguladığımız derslerimiz ise şunlardır.

İngilizce, akıl oyunları, drama, bilimsel süreç becerileri, görsel sanatlar, hafıza eğitimi, temel dil becerileri, dans, satranç, müzik, yaz dönemlerinde ise yüzme ve binicilik dersleri alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

Sonuç olarak, ayrıntılı bilgi almak için Ankara’nın Yenimahalle ilçesine bağlı Batıkent semtinde bulunan Batıkent Kreşe gelerek ve bizimle yüz yüze görüşerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda Batıkent Kreş internet adresimizi ziyaret ederek de hakkımızda merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz. Sitemizde bulunan iletişim bilgileri vasıtasıyla bizim ile irtibata geçebilirsiniz.

Leave a comment