Portfolio Category: Happy Feet

Ankara Kreş Tavsiyeleri
Ankara Kreş Tavsiyeleri

 

Ankara kreş tavsiyeleri ile ilgili araştırma yaparken karşınıza çıkan tavsiyelerin arasında en fazla Batıkent Kreş hakkında olan yorumlara rastlarsınız. Bunun nedeni ise eğitimde öncü bir kurum olmaktan kaynaklanmaktadır. Aslında önemli olan kreş seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğidir. Kreş seçerken, okulun fiziki görünüşün de önemi vardır. Çocuklar kendilerini kendi evlerindeymiş gibi rahat hissetmelidir ve hareket etmelidir. Sınıfların kalabalık olmaması, yemek odalarından ve uyku odalarından ayrı olması gerekir. Sınıflardaki mobilyaların kenarları çocuklara zarar vermeyecek şekilde yuvarlak kesim olmalı, çocukların yetişebilecekleri şekilde ayarlanmış olmalı ve kendilerine ait dolapları olmalıdır. Hareket etme özgürlüğünü kısıtlamamalıdır. Yemek odalarının temizlik ve hijyen kurallarına uygun olması gerekir ki bu çok önemli bir konudur. Geniş bir bahçeye sahip olmalı, bahçede bulunan oyuncakların çocuklara zarar vermeyecek şekilde konumlandırılmış olması gerekir. Her türlü aktivite ve spor yapabilecekleri şekilde düzenlenmelidir.  Kesinlikle güvenlik önlemlerinin alınmış olması gerekir.

Ankara kreş tavsiyeleri arasında özellikle de öğretmenlerden bahsedilmektedir. İyi bir öğretmen, çocukların gelişimleri açısından çok önemlidir. İyi bir öğretmen sabırlı, sevecen ve şefkatli olmalıdır. Çünkü, annelerinden ilk defa ayrı kalan çocukların anne özlemini öğretmenlerinde aramaları çok doğaldır. Belki de anneleri gibi görecek olan çocuklar da olacaktır. Öğretmenin tecrübesi ve deneyimi güven veren özellikler arasındadır. Batıkent Kreş olarak her biri kendi alanında uzman bir öğretmen kadrosu ile eğitim verilmektedir. Özellikle tek bir dilin yetmediği günümüzde İngilizce eğitime fazlası ile önem verdiğimiz için tam zamanlı olarak ders işlemekteyiz.  Ayrıca çocuklara, kendine güvenmeyi, kendine ve çevresine saygıyı, doğaya karşı duyarlı olmayı öğreterek onlara birey olduklarını ve bizim değerli olduklarını vurguluyoruz. Bir de sınıflardaki öğrenci sayılarının kalabalık olmaması gerekir. Öğretmenin yeterince ilgilenebilmesi ve verimli olabilmesi sınıf sayısına bağlıdır. Çok kalabalık bir sınıfta verilen bir eğitim verimli olmayacaktır.

 Ankara kreş tavsiyeleri ile gözümüze çarpan bir diğer husus ise aile ile işbirliğidir. Her çocuğun özel bir dosyası tutularak bilgilerin oraya kaydedilmesi ve bu bilgilerin aileler ile paylaşılması gerekir. Düzenli ve periyodik olarak aileler ile toplantı yapılmalı ve çocuklarının gelişimi ile ilgili bilgi verilmelidir. Herhangi bir sorun karşısında, sorun daha da büyümeden önlem alınabilmelidir. Bu iş sıkı bir takip gerektirir. Bu şekilde sıkmadan ve belli etmeden, doğal şekilde takip edilen çocuklardaki değişiklikler hemen fark edilir ve önlem alınabilir. Mamak kreş de belirli ve dönüşümlü aralıklarla tiyatro, sihirbazlık, kukla ve animasyon gösterileri düzenlenerek çocuklara eğlenceli vakit geçirtmek için aktiviteler düzenlenmelidir. Yıl boyunca yapılan etkinliklerin ve faaliyetlerin sergileneceği bir salon olmalıdır. Burada çocukların hazırladıkları aktiviteler topluluk karşısında sergilendiğinde kendilerine olan güvenleri gelişecektir. Topluluk ve aile karşısında yapılan gösteriler çocukların bireysel gelişimleri açısından gerçekten çok önemlidir ve gereklidir.

Batıkent Kreş Ücretleri
Batıkent Kreş Ücretleri

Batıkent kreş ücretleri diye bir araştırma yaptığınızda karşınıza, en uygun ücreti Batıkent Kreş çıkmaktadır. Eğitimin, uygun ücretlerle de verilebileceğinin bir kanıtıdır bu aslında. Özel kreş denildiği zaman aklımıza binlerce lira para dökülen ama sonunda hüsran ile karşılaştığımız durumlar çıkar. Genellikle böyle durumlarla çok karşılaşılır. Fakat yaptığım araştırmalar şunu gösteriyor ki çok para vermeden de bu işi gerçekten hakkıyla yapan kurumlar olduğu görülmüştür. Bunlardan birisi de Batıkent Kreş’tir. Neden mi? Çünkü önceliklerinin çocukları, gönül vererek eğitmeleridir. Yani çocuklarımızı kendi çocukları gibi gördüklerini hissettirmeleri bizleri etkileyen en önemli nokta oldu, okulun fiziki şartları oldukça güzel. Büyük bir bahçe içinde, çocukların özgürce oynayabilecekleri, güven içinde spor ve aktivite yapabildiklerini biliyoruz. Sınıflar kesinlikle kalabalık değil ve çok sakin bir ortam bulunmaktadır, uyku ve yemek odaları sınıflardan tamamen ayrı konumda. Çok temiz ve çok hijyenik bir ortam. Mobilyalar çocuklara zarar vermeyecek şekilde Dizayn edilmiş ve ulaşabilecekleri şekilde konumlandırılmış. Ayrıca her çocuğun kendine ait bir de dolabının olması bir artı.

Batıkent kreş ücretleri arasında bence en uygunu Batıkent Kreş. Beyin temelli öğretim modeli ile tam bir öncü. Çocuklarımızı tam bir birey olarak gördüklerinden dolayı, kendine güveni olan, saygılı, özverili, çalışkan, duyarlı, doğayı ve insanları seven çocuklar olarak yetişmektedir. Ayrıca her zaman okul ile aile arasında bir iletişim olduğu için her türlü bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Çocuklarımız için ayrı ayrı dosyalar tutuluyor ve her şey kayıt altına alınıyor. Herhangi bir olumsuzlukta hemen haberdar ediliyorsunuz. Küçük bir sorun büyümeden önlem alındığı için daha da büyümeden çözüme ulaşıyor. Burada çocuklarımızı ne kadar dikkatli bir şekilde izlediklerini görüyoruz. Bir de tam zamanlı İngilizce verilmesi ayrıca güzel. Çocuklarımız küçük yaşlardan itibaren dil öğrenmeye başlamış oluyorlar. Öğretmenler çok sabırlı ve sevgi dolular. Her çocukla bir bir ilgilenip eğitim veriyorlar. Belirli aralıklarla ve düzenli olarak ailelerle görüşmeler ayarlanıp bilgi veriliyor. Kendilerine ait toplantı salonları olduğu için yaptıkları faaliyetleri ve aktiviteleri sergileyebiliyorlar. Yılsonunda ise büyük bir salonda, gösteriler hazırlanıp topluluk karşısında sunmaları sağlanarak heyecanlarını atmalarına yardımcı olunuyor ve kendilerine güvenleri getiriyorlar, bu da bir çocuğun gelişimi açısından oldukça önemli bir faktör.

Batıkent kreş ücretleri hakkında araştırırken siz de aynı sonuçları bulacaksınız ve Batıkent Kreş’ten yana tercihinizi yapacaksınız diye düşünüyorum. Her kesimden ve yerden çocuklar bir araya geldikleri için farklı farklı kişilikler aynı yerde toplanıyor. Her çocuğun da algılama ve öğrenme süreci elbette ki farklı oluyor. Fakat bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak eğitim verildiğinden hiç sorun yaşanmadan çocuklarımız eğitim alabiliyor. Çocuklarımız sıkılmadan, korkmadan soru sorabildikleri için kendilerini ifade edebiliyor. Keyifli ve güzel vakit geçirebilmeleri için kukla, sihirbaz, tiyatro ve animasyon gösterileri düzenleniyor.

Yenimahalle Kreş Tavsiyeleri

Yenimahalle kreş tavsiyeleri ile ilgili arama yaptığımızda, en olumlu tavsiyeleri Batıkent Kreş kısmında görmeniz çok olasıdır. Çünkü yılların verdiği deneyim ve tecrübe ile eğitim vermektedir. Özgün bir eğitim modeli olan beyin temelli öğretim modelini uyguladıkları için çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Her biri kendi alanında uzman eğitim kadrosu ile hizmet verilmekte ve tam zamanlı İngilizce dersi gösterilmektedir. Bu da ikinci bir dilin şart olduğu günümüz koşullarında oldukça önemli bir konudur. Çocuklar çok küçük yaşlardan itibaren İngilizce ile tanışarak kendi dilleri gibi rahatlıkla öğrenebilmektedir. Sınıfların çok kalabalık olmaması ile rahat bir ortam oluşturulduğundan sakin bir şekilde çocuklarımız eğitim alabilmekteler. Ayrıca yemek ve uyku odaları sınıflardan tamamen bağımsızdır ve oldukça temizdir. Sınıflardaki mobilyalar, çocukların yaşları düşünülerek tasarlanmış ve ona göre dekore edilmiştir. Hareket edebilecekleri alanlar daraltılmamış ve boylarının yetebileceği şekilde ayarlanmıştır. Yemekler her ay düzenli olarak denetlenmekte ve kalori hesabı yapılarak hazırlanmaktadır. Kendilerine ait bir sosyal tesis içinde olan çok geniş bahçesi sayesinde çocuklar güven içinde koşup oynayabilmekte ve her türlü aktivite yapabilmektedirler.

Batıkent Kreş

Yenimahalle kreş tavsiyelerinin arasında Batıkent Kreş’in ön plana çıkmasının diğer bir sebebi ise, kendine ve çevresine saygısı olan, dürüst, hoşgörülü, pozitif, düşünceli bireyler yetiştirmesidir. Bütün bu özellikler bir araya geldiğinde ise ortaya sorumluluk sahibi bireyler çıkmaktadır. Çocuklar bir sorunla karşılaştıklarında nasıl başa çıkılması gerektiği öğretildiği için, sorunlar daha büyümeden engellenmektedir. Bireysel farklılıklar göz önünde bulundurulduğu için de eğitimde daha başarılı olunmaktadır. Bireysel farklılıklar derken kastettiğimiz şey, her çocuğun algılaması ve öğrenme süreci farklılık gösterebilmektedir. Bu da her öğrenci için farklı teknik gerektirmektedir. Kimi dokunarak öğrenirken kimi görerek öğrendiğinden buna yönelik bir sistem uygulanmaktadır. Okul öncesi eğitimlerde yenilikçi, özgüven sahibi, yaratıcı, farklı düşünce ve görüşlere saygılı, çözüm odaklı, çevreye ve hayvanlara duyarlı bireyler yetiştirmek asıl amaç olmalıdır. Batıkent Kreş bu konuda oldukça başarılı bir kurumdur. Aile ile işbirliği içinde olmak, herhangi bir sorunda bilgilendirmek, her çocuğa özel dosyaların olması ve bu dosyaların takip edilebilir olması, düzenli aralıklarla ailelerle toplantılar yapılması tamamen kaliteyi gösterir.

Yenimahalle Kreş tavsiyelerine bakarken dikkatimi çeken diğer bir husus da ezbere yönelik eğitim anlayışlarının olmayışı olmuştur. Çocuklar böylece anlayarak ve farkına vararak yeni bilgiler öğrenebilmekteler. Anlama kapasitelerini genişletmektedir. Sorgulayarak, araştırarak ve gözlemleyerek daha iyi öğreneceklerinin farkında olan çocuklar yetiştirilmektedir. Çocukları bunaltmadan, sıkmadan, zorlamadan, anlama kapasitelerine uygun olarak ve söz hakkı verilerek eğitim verilmektedir. Burada öğretmenin rolü çok büyüktür. Çocukların her türlü sorusuna sabırla cevap veren, onlara doğruyu öğreten, yanlışın farkına varmalarını sağlayan öğretmenlerin varlığı elbette ki bir aile için gerçekten de çok önemli bir konudur. Bu konuda kesinlikle içiniz rahat edebilir.

Batıkent Kreş İş İlanları

Batıkent kreş iş ilanları ile ilgili arama yaparken çocuğum için aradığım kreşi de bulmuş oldum. Bir çocuğun güven içinde olabileceği yerlerden birisi de kreşlerdir. Özellikle de çalışan annelerin kurtarıcısı diyebiliriz kreşler için. Batıkent Kreş tam da istediğim özelliklere sahip. Geniş ve güzel bir bahçesi var. Gün boyunca enerjisini boşaltabileceği, koşup oynayabileceği, çeşitli aktiviteler yapabileceği büyüklükte bir bahçe, ayrıca çok da güvenli. Sınıflar da hiç kalabalık değil ve uyku odaları ile yemek odalarından bağımsız. Oldukça temiz ve hijyenik, her çocuğun kendisine ait dolabı var ve hepsinde isimlerin yazıldığı etiketler var. Mobilyalar çocukların kullanabileceği şekilde ayarlanmış ve alanı daralmamış. Sorgulayan, soran, eleştiren, araştıran, özgüvenli, saygılı, hoşgörülü, sevecen, duyarlı bireyler yetiştirmek asıl hedefleri. Ankara’nın Yenimahalle ilçesine bağlı Batıkent semtinde yer alan Batıkent Kreş, özgün öğretim modeli olan beyin temelli öğretim modeli ile eğitim vermektedir. Tamamen ezberden uzak durularak çocuklara, anlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Tam zamanlı İngilizce eğitim verilerek, yabancı bir tanıştırılıyor. Böylece çocuklar, küçük yaşlardan itibaren az da olsa konuşabiliyorlar.

Eğitim de öğretmenlerin tecrübesi ve almış oldukları öğrenim çok önemli bir faktör. Özellikle de bu yaşlardaki çocukları ilk öğretmenleri olduğu için belki de öğretim hayatı boyunca bir iz bırakacaktır. Batıkent kreş iş ilanları aracılığıyla birçok öğretmen adayı da Batıkent Kreşi keşfetmektedir. Çocuklara, akıl yürütebilme, problem çözebilme, okuduğunu anlama, ezberden uzak bir eğitim vermek iyi bir öğretmen ile öğretim hayatına başlamak ile gerçekleşebilir. Her çocuk özeldir ve her çocuğun anlama ve öğrenme süreci birbirinden tamamen farklıdır. Bu yüzden çocukların seviyelerine inebilmek çok önemlidir. Bir de çocuklar yaş gruplarına göre ayrıldığı için konular da ona göre belirleniyor. Bir çocuk aklına takılan bir soruyu öğretmenine sorabiliyor ve sıkılmadan, yorulmadan, dinlenerek akdere anaokulu gün geçirebiliyor. Her yaşa uygun eğitici oyuncaklar mevcut. Okul ile aileler sürekli olarak işbirliği ve iletişim halindeler. Çocuklar için klasörler ile aileler, her türlü bilgiye ulaşabiliyor ve sorularına cevap alabiliyorlar. Periyodik olarak aileler ile toplantılar düzenleyerek bilgi ve fikir alışverişinde bulunuluyor.

Batıkent kreş iş ilanları sayesinde daha fazla öğrenci portföyüne ulaşan Batıkent Kreş Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde bulunmaktadır. Batıkent semtinde yer alan Batıkent Kreş, çocuklarımıza kendi çocukları gibi davrandıkları ve bunu hissettirdikleri için tüm öğretmen ve yöneticiler de çocuklar tarafından çok seviliyor. Çocukların yaptıkları faaliyetler ve el becerileri yılsonunda yapılan sunum ile sergilenmektedir. Hem yaptıklarını görebiliyorsunuz hem de çocuklar topluluk önünde bulunarak heyecanlarını atabiliyorlar. Kendilerine olan güvenleri böylece artmış oluyor. Temel dil becerileri, İngilizce, drama, dans, hafıza eğitimi, satranç, akıl oyunları, görsel sanatlar, müzik, yazın ise yüzme ve binicilik dersleri verilerek farklı alanlarda da çocuklara başarılı olma yolunda imkan sağlanıyor. Aradığınız tüm özelliklerin bir arada olduğu bir kreş arıyorsanız size önerim kesinlikle Batıkent Kreş olacaktır.

Batıkent Kreş Tavsiyeleri

 

En İyi Batıkent Kreşi Hangisi?

Batıkent kreş tavsiyelerinin iyi olmasının nedenleri arasında özgün bir eğitim modeli yatar. Bunun için iyi bir kreş olmanın gerektirdiklerine bakmak gerekir. Ankara’nın en iyi kreşi olan Batıkent Kreş’in asıl amacı iyi birer birey ve vatandaş yetiştirmektir. Bir kreşi tavsiye edebilmek için, o kreşin hedeflerini ve eğitim kalitesini bilmek gerekir. Her biri kendi alanında uzman öğretmenler tarafından eğitim verilmekte, zam zamanlı İngilizce öğretilmektedir. Özgüven aşılanarak, sorunlarla başa çıkabilmeyi, sorumluluk sahibi olmayı, saygıyı, sevgiyi, çevreye ve hayvanlara duyarlı olmayı öğreterek hem ailelerine hem de topluma yararlı bir vatandaş yetiştirmek amaçlarımız arasındadır. Bu bahsettiğimiz özelliklerin gelişebilmesi için kreş eğitimin büyük önemi vardır. Çünkü aileden sonra eğitim görülen ilk yer olma özelliği taşıyan kreşler, ancak profesyonel bir bakış açısı gerektirir. Burada alınan iyi bir eğitim sayesinde ileride, altyapısı sağlam olarak öğrenim hayatına devam etme olanağı sağlar. Okul öncesi verilen eğitimdeki amaç yenilikçi, yaratıcı, farklı kişilikteki kişileri yadırgamadan anlaşabilmesi, kendi sorunlarını çözmeye çalışabilen, özgüven sahibi ve çevresindekilerin farkına varan bireyler yetiştirmektir.

Kid’s World Anaokulları ve Çocuk Kulübü

Batıkent Kreş

Batıkent Kreş

Batıkent kreş tavsiyeleri denildiğinde insanları aklına hemen kaliteli bir eğitim gelmektedir. Kaliteli eğitimin yanı sıra çocukların kendilerini rahatlıkla ifade edebildikleri öğretmenleri, güvenle oynayabildikleri ve aktivite yapabildikleri geniş bahçeleri, yoruldukları zaman dinlenecekleri ayrı uyku odaları, yemeklerini tertemiz bir ortamda yiyebildikleri bir yemek salonları vardır. Batıkent kreş olarak her çocuk için dosya düzenlenerek ailelere gösterilerek gelişimleri takip edilir. Herhangi bir sorun karşısında ve belirli aralıklarla aileler ile bir araya gelerek çocuklar hakkında bilgiler verilir. Anlatılanları ezbere dayalı olmayan bir sistemle çocuklara öğretmek yani anlayarak, anladığının farkına vararak eğitim alması hedeflenir. Bütün bunlar, çocukları sıkmadan, yormadan, baskı yapmadan, anlayacakları şekilde ve onların seviyelerine inilerek gerçekleştirilir. Çocuklara uygulanan programın esnek yapıda olması, doğru ve iyi iletişim kurulması, söz hakkının tanınması daha sonra ki yaşantısında da etkili olacaktır. Her çocuğun özel olduğunu ve kişilik özelliklerinin farklı olduğunu unutmamak gerekir. Bu özelliklerin oluşmasında öğretmenlerin etkisi yadsınamaz.

Batıkent kreş tavsiyeleri arasında çocuklara uygulanan yöntemlerin özellikleri yer alır. Her çocuğun algılaması, öğrenmesi farklı olacağından bireysel farklılıklar göz önünde bulundurularak eğitim verilmektedir. Batıkent kreş bünyesinde bulunan her çocuk bizim için özeldir ve değerlidir. Bireysel farklılıkların bilincinde olarak ve onların seviyesine inerek, öğrenme hızlarına göre ayarlayarak eğitim verebilen öğretmenler ile çalışmaktayız. Çocuklar korkmadan, çekinmeden, utanmadan ve sıkılmadan soru sorabilmeli ve yanıt alabilmelidir. Bu yaştaki çocuklar çok fazla soru sordukları için onlara sabırla cevap verebilen öğretmenlerinin olması, çocuklarda kendine güveni geliştirecektir. Bu da kişisel gelişimleri açısından önemli bir ayrıntıdır. El becerilerini ve zihinsel gelişimlerini sağlayan aktivitelerin yapılması ve bunların sergilenmesi de ayrıca çok önemli bir konudur.